Za bezpečí na silnici ručíte i vy

Na silnici byste měli být v každé situaci v bezpečí. A nejen vy, ale také všichni ostatní účastníci silničního provozu, kteří se tam spolu s vámi vyskytují. Bohužel, něco takového není samozřejmostí, ale záleží na každém z nás, zda tomu tak skutečně bude. A to si mnozí řidiči neuvědomují.světlomet
K tomu, abyste se mohli zodpovědně pohybovat po silnici, musíte

  • znát pravidla silničního provozu,
  • dokonale ovládat své vozidlo,
  • mít vozidlo v dobrém stavu,
  • být předvídatelní,
  • také dobře osvětlení,
  • a samozřejmě splňovat i veškeré ostatní dopravní předpisy.

Silniční pravidla i ovládání vozidla mnoho řidičů dobře zvládá. Bohužel, i ti zkušení často zanedbávají to, v jakém stavu se jejich vozidlo nachází. Nezřídka tak na silnicích můžete potkat i řidiče, kteří by na ní neměli co dělat. Třeba ti, kteří mají prasklé přední sklo anebo ti, kterým nesvítí přední světlo.nákladní auto
I když třeba považujete svícení za bílého dne za zbytečnost, ze zákona je to v České republice povinné. Člověk nikdy neví, kdy se mohou světelné podmínky okolí náhle změnit. A k tomu, aby došlo k náhlé změně viditelnosti je vždy jen krůček – stačí, když přejedete nejbližší kopec a rázem se dostanete do mlhy anebo do hustého lesa. V takovém případě je kvalitní osvětlení naprostou samozřejmostí.
Nezapomeňte se proto přesvědčit o tom, zda máte k dispozici opravdu spolehlivé autožárovky. U novějších typů vozidel s oddělenými potkávacími a dálkovými světly se jedná o žárovky h7, u starších typů vozidel jde o dvouvláknové žárovky h4. Vybírat byste měli podle jejich světelného toku, dosahu, životnosti i osvětlení protijedoucích automobilů. A zajímat vás bude jistě i cena.
V každém případě musíte mít náhradní autožárovky vždy s sebou v povinné výbavě vozidla. A samozřejmě je také musíte umět svépomocí vyměnit, pokud vám některý světelný zdroj cestou praskne.