Peníze

Jak se vám bydlí ve vlastním rodinném bungalovu


Možná, že jste postřehli jisté tendence ve společnosti prosazovat nájemní bydlení a dávat nám za vzor země západní Evropy, kde je tento postup běžný. Jenže my nejsme západní Evropa, lidé v naší zemi uvažují jinak, což je také mimo jiné dáno osobní zkušeností nás samotných i našich předků zajistit si vlastní střechu nad hlavou. Tento trend se projevuje i v pořekadlu „správný muž má kromě zplození potomka zasadit strom a postavit dům“.

dům se zahradou

Bydlení ve vlastních domech nebo alespoň bytech bohužel ztěžuje mnoho negativních okolností, jako růst cen energií a ostatních komodit, nedostupnost bydlení kvůli skupování nemovitostí lidmi na investice, mnohdy právě na poskytování pronájmů, přesto se mnohým z vás daří pořídit vlastní pozemek a nechat zde vystavět objekt podle vašich představ.

moderní ložnice

Velkému zájmu veřejnosti se těší i bungalovy. Poskytují výhody oběma stranám, jak samotnému výrobci, tak i zákazníkovi. Zatímco výrobce se soustředí na jednopodlažní řešení, které se staví rychleji a snazším způsobem, než patrové stavby, zákazník má možnost získat bydlení v kratším čase a také za přijatelnější obnos. To ale nejsou jediné výhody bungalovů RD Železná Ruda enerdomy.cz. Zaměřme se nyní na praktičnost a samotný pobyt v takovém prostředí.

Budete se tu cítit lépe – čím nižší stavba, tím méně blokuje energii z okolního prostředí, která k nám proudí zejména ze stromů a okolní zeleně. Vysoké stavby mají tendenci energii blokovat, což se také nejvíce projevuje ve městech na sídlištích. Lidé, žijící na venkově v nízkých domech, se tam cítí lépe.

Snadná údržba – kdo se domnívá, že mu postaví dům a nebude pak muset minimálně deset let „hrábnout prstem“, mýlí se, protože kolem domu je stále spousta starostí, například s čištěním okapů od listí a mechu, údržbou komínových těles, mytí oken, revize hromosvodu, drobné opravy apod. Mnohem snáze se leze po žebříku dva metry vysokém, než po dvoj nebo i trojnásobných délkách, a riziko smrtelného zranění při pádu ze střechy bungalovu je minimální, zatímco u patrových domů téměř stoprocentní.