Nezařazené

Proč netouží všechny po svatbě?

Jistota, kterou v sobě máte díky přesvědčení o tom, že všechny ženy čekají na to, až vyrostou a půjdou v nádherných svatebních šatech před oltář, vás může vyvést z omylu, protože tomu tak ve skutečnosti vůbec není.

Ne každá žena touží po svatbě a „princeznovských“ šatech a už vůbec ne po manželství, které má být na celý život.
pruhovaný motýlek

Když žena na manželství nevěří

V současné době je náročné přesvědčit se o tom, že manželství vydrží až do smrti. Svědčí o tom i důkazy, které mluví v neprospěch tohoto tvrzení, tedy statistika rozvodů, kterých není vůbec málo.

Fakt, že samotná láska může být silná, partnerství pevné a stabilní a věrnost na prvním místě ještě neznamená, že v manželství se vše nezmění k horšímu.

S příchodem sňatku a nového postavení v životě, přichází i zodpovědnost a určitá pravidla. Sice nejsou přesně stanovená, ale ten, kdo tvrdí, že se ve svazku společného soužití spojeném prstýnky nic nezmění, pravděpodobně lže nejen sobě, ale i ostatním.

I ženy mají strach o to, jestli to nebude právě jejich případ a s ním spojené i dlouhé vyřizování rozvodu, neskutečné zklamání nad partnerem a vyčítání si hlouposti, která jich před oltář dohnala.

Obava, jestli je ten pravý

Poměrně často se stává, že si žena najde partnera, kterého sice miluje nadevše a je s ním šťastná, ale i přes tento projev lásky nějak necítí, že je to ten pravý, koho by si přála vzít. V takovém případě je taktéž dobré zjistit, co za tím vězí a kde je kámen úrazu.
křížky na zápěstí

Jestli se však vyskytne sebemenší nejistota, kterou žena v sobě má ohledně svatby, neměla by na otázku „Vezmeš si mě?“ odpovědět nikdy „ANO“. I díky tomu, kdy žena později zjistí, že její obavy se naplnily a příliš brzy se unáhlila, vznikají nepříjemnosti ve formě papírování, jakým je rozvod.

Naštěstí je svobodná doba a ženy mají možnost rozhodnout se tak, jak chtějí bez toho, aby jich k tomu někdo nutil. A pokud se na svazek, který má být navždy necítí, nikdo by jim to neměl vyčítat.