Nákupy

Vlastnit vodní plochu se vyplácí

Koupání se ve studené vodě je asi tím nejlepším způsobem, jak se v horkém létě zchladit. Nicméně najít takovou nádrž dá často hodně zabrat. Mnoho lidí dnes žije ve městech a rybníky, natožpak přehrady obvykle ve své blízkosti nemají. V takovém případě jsou nuceni chodit na nejbližší plovárny, které jsou však jednak drahé, jednak jsou doslova přeplněné, což nemusí každému vyhovovat. Z toho důvodu je lepší spolehnout se na koupi vlastní vodní plochy, kam bude moci jen ten, koho si majitel pozve. Navíc je tak možné chodit se koupat v podstatě kdykoliv si člověk zamane.

Ananas ve vodě

Pro někoho může být problém cena. Nicméně hodně zde záleží, jaký typ vodní plochy si člověk vybere. Dnes již tradiční nadzemní typy jsou cenově velice zajímavé a průměrná rodina na ně nemusí šetřit několik let. Ovšem pozor, ani plastové bazény do země nejsou už vůbec drahé.

Balónky ve vodě

Neničí výhled

Hlavním důvodem, proč si vybrat zapuštěný model místo nadzemní klasiky, je výhled. Zahrada prostě s nadzemním koupáním nevypadá tak dobře, jako když se vodní plocha situována do země. Toto ocení hlavně lidé, kteří chtějí, aby jejich pozemek vypadal co možná nejlépe. Dalším důvodem je pak velikost. Zatímco nadzemní verze jsou relativně malé a příliš se rozšiřovat nedají, zapuštěné variace mohou mít velikost podle přání zákazníka. Kdo tedy chce, může si udělat vodní plochu klidně přes celý pozemek. Je však potřeba počítat s tím, že každý metr čtvereční stojí nemalé peníze a čím větší vodní plocha bude, tím bude podle toho stát.

I v malé jde plavat

Ani za zapuštěné bazény není potřeba dávat velké peníze. Většině lidem postačí klidně i menší krcálek. V takovém se sice nedá normálně plavat, nicméně po menším vylepšení je možné i to. Stačí si dokoupit protiproud, který vytváří plavci dostatečně velký odpor. Protiproud funguje velmi dobře i jako tvůrce masážních bublinek. Není tedy vyloženě určen pouze pro sportovce.