Mnoho mužů trápí problémy s erekcí, které často neřeší, a jelikož se jedná o velmi citlivé a choulostivé téma, je mezi muži naprostým tabu. Problém ovšem nastává tehdy, kdy se tento problém ignoruje, nebo dokonce neřeší, jelikož může vést až k fatálním následkům, jakými může být například ztráta erekce. Mnohdy se však nemusí jednat o nic vážného, a mnoho mužů neví, že si s tímto problémem může pomoci samo, a to i bez lékařského, odborného dohledu. V jakých případech tomu tak je? Jaké mohou být příčiny tohoto choulostivého problému, a jak jej řešit? Co na erekci, její zkvalitnění a udržení?

problémy s erekcí

Mezi ty nejčastější příčiny patří příliš vysoké množství požitého alkoholu, či jiných, omamných látek. Dále pak zásadní roli hraje také psychická stránka jedince, kdy například dlouhodobé vystavení se stresu, depresím, nebo úzkostem, může mít vliv na sexuální život muže. Dále může být příčinou náhlého selhání také nervozita. V neposlední řadě hraje asi největší faktor mužský pohlavní hormon – testosteron, který, ač je ho v těle během dospívání dostatek, spolu s věkem ubývá, a jeho hladina neustále klesá. To může mít za následek až výše zmiňovanou ztrátu plodnosti.

léky

Jedním z řešení bývá předepsání léků, které však mohou být i nebezpečné, zejména pak pro konkrétní, rizikové skupiny, kam patří například pacienti s kardiovaskulárními problémy, či s cukrovkou. Z tohoto důvodu je lepší volbou přírodní doplněk stravy, nebo vitaminové komplexy, které obsahují podpůrné látky, kterou je například L – Arginin. Takové doplňky využívají i muži bez problémů s erekcí, jelikož tím přispívají ke zlepšení prokrvování svalů, nebo například k posílení imunitního sytému. V neposlední řadě stojí za zmínku také speciální Kegelovy cviky, které napomáhají (nejen) ke zkvalitnění erekce, i celkového sexuálního života jedince.