Žena

Nejoblíbenější cvičení z pohodlí domova


Letošní rok je velmi nevšední. Plno podniků muselo chtě nechtě zavřít – a mezi nimi byly i posilovny. Mnoho lidí, tedy muselo začít cvičit sami doma. Znáte ty nejoblíbenější druhy cvičení, a co k nim potřebujete? Vše vám osvětlíme!

cvičení z pohodlí domova

Jednoznačně nejoblíbenějším sportem z pohodlí domova, je jóga. Obzvláště u žen se jedná o velmi oblíbenou aktivitu, kterou mohou provozovat i několikrát do týdne. Jedná se o sport, který mohou provozovat mladé dívky, těhotné ženy i dámy v letech. Zároveň je celá řada poddruhů jógy. Jedna z nich je cílená přímo na těhotné, jiná na posílení svalstva, další na pružnost. Zkrátka variant je celá řada. Pokud se tedy do této aktivity chcete pustit, není problém! Jediné co budete potřebovat je podložka na cvičení jógy a video, podle kterého budete cvičit. Podložka by měla být protiskluzová a takových rozměrů, abyste se na ni pohodlně vešla. Videí, podle kterých můžete cvičit, je na internetu celá řada – jen si vybrat!

cvičící žena

Dalším velmi oblíbeným cvičením z pohodlí domova je kardio cvičení. Jedná se o cvičení, u kterého se máte zapotit a spálit co nejvíce kalorií. Mezi neoblíbenější cvičení tohoto druhu patří například zumba, nebo aerobik. Oba druhy cvičení mají jedno společné – využívají tanečních prvků. Taneční prvky jsou pak přetransformovány ve cvičení. Nemusíte si tak ani všimnou, že spalujete kalorie.

K tomuto druhu cvičení je nutné mít taktéž vlastní protiskluzovou podložku. Taktéž byste si měli pořídit protiskluzové boty. Obzvláště pokud máte doma plovoucí podlahu, je riziko uklouznutí opravdu vysoké! Svoji bezpečnost byste tak neměli nikdy podceňovat. Mohli byste si snadno způsobit nepříjemné zranění.

Během těchto domácích cvičení taktéž upotřebíte speciální lahve na pití a savé oblečení, které bude dobře odvádět pot. Obzvláště ženy s dlouhými vlasy by měli investovat i do savé čelenky aby jim pot nekapal do očí.