Žena

Skvělá aktivita pro hubnutí

Lidé se dnes obecně málo hýbou. Valná část obyvatelstva v civilizovaných zemích totiž pracuje v kanceláři, u počítače, což mimo jiné znamená i nedostatek správného pohybu. Díky tomu nejen trpí páteř, respektive svalstvo okolo ní, ale zároveň i celý organismus. nedostatek pohybu totiž vede i k nabírání přebytečných kilogramů, což samozřejmě není žádoucí. Mnoho lidí se tímto způsobem dopracovalo až k obezitě, kterážto je nejhorším stupněm nadváhy a už může vést i k mnoha závažným tělesným i duševním potížím.

Malá trampolína

Kdo by se rád tomuto druhu problémů vyhnul, měl by začít sportovat, a to ideálně alespoň každý druhý den. Vhodné k tomuto účelu různé druhy aerobních sportů typu jízda na kole, případně běhání. Ne každý však má k těmto aktivitám pozitivní vztah. V takovém případě je vhodné uvažovat o koupi moderní trampolíny 305 cm.

Skákání na pláži

Je to často dřina

I když se může hlavně laikům zdát, že skákání na jednom místě není kdovíjak velkou výzvou, opak je pravdou. Jen málokterý začátečník vydrží vykonávat tento pohyb i několik málo minut, aniž by se nezapotil. Tímto způsobem si každý může zlepšit svou fyzickou i duševní kondici, a hlavně zhubnout. Skákání na trampolíně je navíc docela zábavná činnost a dá se různé obměňovat. Začátečníci si mohou vyzkoušet různé sestavy, nicméně na ty nejtěžší cviky by přeci jen měli nějaký ten pátek trénovat. Jsou totiž náročné jak na kondici, tak i co se provedení týče.

Kterou přesně koupit

Naskýtá se otázka, jakou trampolínu nakonec koupit. Víceméně se na českém trhu vyskytují pouze dva základní druhy, a sice zahradní a domácí. Druhá jmenovaná je vhodná pro skákání v obýváku nebo v ložnici. Je docela kompaktní a vleze se snadno třeba pod postel. Zahradní verze jsou mnohem větší a obvykle je může najednou používat i více lidí. Je však potřeba myslet na bezpečnost, a proto je vhodné koupit model, jemuž nechybí jak ochranná síť, tak ani kryt na pružiny.