Nákupy

Anorexie je tichý zabiják

Žijeme v době, která si velmi potrpí na vzhledu. Mnoho žen tak velmi často upadá do hlubokých depresí a začínají svůj nekonečný boj s váhou a štíhlou postavou. Přitom dokonalé modelky z časopisů jsou velmi často jen výsledkem nesčetných úprav jak vizáže samotné, tak následně i fotografie. Ženy se pak slepě snaží napodobit něco, co v naprosté většině není ani reální.

A právě v tomto momente propadne mnoho lidí psychickým nemocem a poruchám příjmu potravy. Nejohroženější skupinou jsou mladé a dospívající dívky, nicméně v současné době je trend takový, že tyhle nemoci se nevyhýbají ani starším ženám, nebo dokonce ani mužům, kteří potřebují nízkou váhu k vykonávání svého povolání.

štíhlá postava

Jednou z nejčastějších poruch příjmu potravy je anorexie. Jedná se o velmi nebezpečnou nemoc, která pokud se dostatečně brzo nezjistí, může skončit smrtí. Ženy s touto nemocí odmítají jídlo. Velmi často si vedou i podrobný jídelníček, kam si zapisují přesně kolik, čeho snědly, kolik mělo jídlo kalorií a kolik toho musí v posilovně spálit, aby nepřibraly ani deko. Již ze zmíněného vyplývá, že takový přístup k jídlu není zdravý, nicméně tyto ženy dokážou tento problém vyhnat ještě dál – přestanou jíst úplně.

Přitom, i když jsou vyhublé až na kost, ve své hlavě si neustále myslí, že jsou tlusté a měly by zhubnout. Příznakem může být i to, že špatně odhadují svoji velikost. Pokud chtějí projít mezi dvěma překážkami, mezi které by se normálně vešly, natáčí se bokem – a dělají to i pokud z každé strany mají klidně i dvacet centimetrů mezeru.

krejčovský metr

Pokud jste tedy nějaký varovný signál zahlédli u své blízké osoby, s pomocí neotálejte, může jít o dny! Pomoci odhadem, zda je někdo příliš hubený pak může pomoci online bmi výpočet https://www.bmikalkulacka.cz/. Ihned tak můžete vědět, zda je něco s vašimi blízkými v nepořádku.