Nezařazené

Čtečka versus tablet

Když se řekne čtečka knih, většina Čechů si nesjpíše představí zařízení, které je primárně a vlastně jedině určené k elektronickému čtení knih. Kdežto tablet, na kterém se samozřejmě číst dá taky, je považován spíše jako malý notebook bez klávesnice. Přitom právě na tabletu se dá nejen číst, ale také skouknout obrázky s tím související.
přenosný počítač a tablet ve škole
Další elektronickou pomůckou, která se v našich školách rozšiřuje je iPad. Ten by měl podle odborníků čím dál více zmenšovat roli učitele. Právě učitelé stále bojují s řešením elektronických pomůcek a jejich fungováním.

A právě iPad, který je znám jednoduchým ovládáním jim velmi nahrává.
Kupříkladu koncept tradičního stolního počítače je na ústupu. Dnes je trendem, aby bylo vše mobilní. Ono, co si budeme povídat, ani lehce přenosný notebook již není úplně in. Tablet prostě vede.
škola a tablet

Co je důvodem?

Je srovnatelný svou výbavou, a tudíž jím jde notebook zcela nahradit. Je lépe přenosný, lehčí a také nemalou roli v tomto hraje jeho bezkonkurenčně rychlejší uvedení do provozu.

V Česku to jde pomaleji

Ne každá škola ale takové vybavení má. Spíš se ještě jedná, a to v tom lepším případě, o pevné desktopy, tedy pevné počítače. Jaký je důvod? Dodavatelé mají plné sklady interaktivních tabulí, které právě pro Česko považují za trhák a samozřejmě je chtějí prodat.

Přitom je ale prokázané, že žáci, kteří mohou při výuce používat tablety, projevují o výuku mnohem větší zájem. Rozhodně to ale neznamená, že by učitel ztrácel své místo. Je stále tím nejdůležitějším článkem ve výuce studentů.

Učitelé se v používání tabletu rozdělují na tři tábory

ü První skupina by tablety do škol vůbec neaplikovala. Věří tomu, že to studenty jen rozptyluje a nemají ve škole své místo.
ü Druhá skupina je přesvědčena, že by tablety měly být vhodně nakombinovány do současné výuky.
ü Třetí je jasná. Ta na tablety nedá dopustit a nejraději by je viděla na každé škole, v každé studentské lavici.