Peníze

Jak funguje americká hypotéka a jak na ni dosáhnout?

Mnoho podnikatelů nedosáhne z jakýchkoliv důvodů na úvěr v bance a dostává se tak do svízelné situace. Pomoci jim může americká nebankovní hypotéka.

Jak funguje americká hypotéka a jak na ni dosáhnout?

I když potřebujete půjčit peníze, které vám banka nechce poskytnout, nemusíte hned věšet hlavu. Na trhu existuje možnost vzít si výhodnou nebankovní hypotéku a ta je v poslední době stále oblíbenější. Proč a jak to vlastně celé funguje?

pexels-photo-618158

Pro koho je hypotéka dostupná?

Nebankovní americká hypotéka je určena pro všechny podnikatele, kterým banka z nějakého důvodu úvěr odmítla poskytnout. Každý se může v životě dostat do složité situace a je dobré vědět, že nějaká cesta z pasti vždycky existuje. Právě proto je tu nebankovní úvěr, který má mnohem benevolentnější podmínky pro schválení. I když dnes už neexistuje žádný úvěr, který by vám někdo poskytl bez jakékoliv záruky vrácení peněz, americká hypotéka má mnohem mírnější pravidla pro všechny podnikatele a dosáhnout tak na ni může prakticky každý.

Není zapotřebí dokládat příjmy či daňová přiznání, proto je tato hypotéka výhodná i pro začínající podnikatele, podmínkou je však, ale ve většině případů alespoň ručení nemovitostí. Úvěr je však za dobrých podmínek a s nízkým úrokem možné splácet klidně i několik let, maximálně to může být i doba třiceti let, což je více než výhodné.

pexels-photo-935979

Záznamy z bankovních registrů

U běžné americké hypotéky nevadí ani, když má žadatel záznam v bankovním registru a z tohoto důvodu mu odmítá půjčit banka. U americké VIP hypotéky se však tolerují pouze drobné záznamy a nebere se v potaz, zda má žadatel dluhy na zdravotním pojištění. Opožděné platby nebo exekuce u nebankovního sektoru také obvykle netvoří žádnou překážku. I když jste se tedy v minulosti nesetkali pouze s úspěchem, ale máte za sebou i nějaké přešlapy, neznamená to, že byste neměli mít právo na získání nebankovní americké půjčky.

Úvěr je určen především podnikatelům, a jestliže on sám nemůže splnit žádnou z podmínek pro schválení je tu ještě další možnost, jak na úvěr dosáhnout. Pomoci může spolužadatel, kterým se může stát prakticky kdokoliv z blízkých – přítel, kamarád, manžel nebo manželka nebo kdokoliv jiný z rodiny. U spotřebitelských úvěrů pak platí podobná pravidla.

Netrapte se, když nedostanete půjčku v bance, existují i jiné a výhodné možnosti.