Peníze

Jak na chudobu?

Mít dostatek financí je snem všech nebo přinejmenším většiny z nás. A není na tom vůbec nic nelogického. Kdo má peníze v dostatečném množství, může hravě zaplatit všechny služby, které jsou mu poskytovány a které mu zjednodušují život, a může si také koupit to, co k životu potřebuje, důležité věci a klidně i úplné zbytečnosti. S penězi to jde, a je to hračka.

Ovšem ne každý má to štěstí, že si vydělává dost na to, aby mohl vést výše popsaný způsob života. Máme mezi sebou i spoustu těch, jimž se po finanční stránce nijak extra dobře nevede, a jsou tu i tací, kteří doslova bojují o holé přežití, nemaje prostředky třeba ani na to nejzákladnější.

eura mince

Je vcelku pochopitelné, že ti posledně uvedení netouží po takovém životě, jaký vedou. Že by chtěli také něco lepšího. Také by chtěli mít tolik, aby se nemuseli bát každého dalšího účtu, aby si mohli pořídit vše, co potřebují. Jenže jenom chtít nestačí. Je třeba pro to i něco udělat. A co se dá udělat, když si dotyční nemají možnost víc vydělat, když nemají úspory, jež by se daly k pokrytí výdajů použít a když už není, na čem by se ještě dalo bezbolestně ušetřit? V takové situaci už zbývá jen jediná možnost – půjčka.

Půjčit si chybějící peníze a zaplatit jimi to, co je potřeba, není teoreticky žádný problém. Ovšem prakticky to problém bývá. Protože kdo půjčí člověku, jehož finanční situace je natolik komplikovaná, že není vlastně vůbec jisté, bude-li mít tento nakonec z čeho splácet? Málokdo.

peníze v peněžence

Kolikrát je tak jedinou nadějí dotyčného nebankovní hypotéka https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/! Ta dost možná jediná půjčka, jež je dostupná i lidem s vážnými problémy.

Proč právě ta je jako dělaná pro ty, jimž teče do bot? Především proto, že se zde dává za půjčené peníze do zástavy nemovitost, čímž odpadá potřeba žádat po zájemcích doložení vysokých příjmů, registrů dlužníků bez záznamu a podobně. Zastavená nemovitost je jistota, díky níž člověku půjčí. A tento může zase jednou normálně žít.