Žena

Jak na krásné vlasy po probuzení

Možná jste se někdy zamysleli, proč ve filmech vypadají ráno ženy krásně a upraveně, zatímco pro spoustu reálných žen je ráno tak trochu bojem s vlasy. Uvedeme si několik jednoduchých tipů, které nám úpravu vlasů zjednoduší a po noci se můžeme cítit jako tak filmová hvězda.  
 zvlněné vlasy
První péči je nezbytné věnovat vlasům už při jejich mytí. Vlasy bychom si neměli mýt těsně před spaním. Vlasy nelze vysušit na sto procent, což může způsobit jejich lámání a stejně tak i zacuchání. Nejlépe je vlasy umývat alespoň dvě hodiny před usnutím a tím jim dopřát dostatečnou dobu pro dosušení a vychladnutí po fénování. Pokud jsou i tak vlasy polámané a zacuchané, je na místě vyměnit běžné kondicionéry za tzv. bezoplachové, které zůstávají ve vlasech a tím ještě více snižují zacuchání vlasů.
 
Vlasy bychom neměly zapomínat během spánku. Bavlněné polštáře jsou často příčinou zacuchaných vlasů, zvláště pro ty z nás, kdo se často vrtí. Řešením je vyměnit bavlněný polštář za saténový, po kterém vlasy klouzají. Dalším řešením je využít speciální polštář, který vlasy omlazuje a stejně tak i pleť.  Avšak pokud ani toto nepomáhá, je na místě vlasy před spaním upravit do jednoduchých účesů.
 
Na úpravu tzv. „spacích“ účesů je důležité dát si pozor na gumičku. Ta by neměla vlasy nepřirozeně škrtit. Škrcené vlasy by se mohly začít lámat nebo by vytvořila nevzhledný zářez ve vlasech. Ideálně je použít látkové gumičky nebo tzv. invisobobble (svým vzhledem připomínají telefonní drát).
 
První z praktických spacích účesů je klasický cop. Zaplést můžeme dva copánky na stranách, čímž se vyhneme nepříjemnému tlačení při ležení, nebo cop zaplést na stranu. Důležité je, aby cop byl trochu volnější. Po rozpuštění stačí vlasy pročesat prsty a upravit stylingovými přípravky.
 rozcuchané vlasy
Dalším účesem jsou drdůlky zachycené vlasovými pírky. Vlasy rozdělíme na prameny, které jeden po druhým namotáváme od konečku prsů. Pá centimetrů od hlavy prst vytáhneme a ruličku vlasů připněte k hlavě. Drdůlky je dobré lehce zafixovat lakem na vlasy. Krom toho, že tímto předejdete rozcuchání, budete mít ráno vlasy krásně zvlněné, jak po návštěvě kadeřníka.
 
Třetím účesem je uzel. Vlasy vyčešeme co nejvýše a uděláme culík, který omotáme kolem gumičky a připevníme pírkem. I tento účes bude ráno díky jemným vlnám vypadat jak od kadeřníka.
 
Čtvrtým a posledním zde uvedeným je tzv. ananas. Po umytí vlasy nefénujte, pouze je vysušte ručníkem a vyčesejte je vzhůru. Hedvábným šátkem uvázaným kolem hlavy vlasy zafixujte, aby vlasy trčeny jako fontána nebo listy ananasu. Díky tomu, že vlasy nebudou během spánku připlácnuté směrem dolů, ráno budou tvořit objemnější účes.