Byt

Co všechno můžeme třídit?

První se podívejme na kovy. Recyklační znaky kovů sestávají z trojúhelníku s šipkami, číselného značení od 40 do 49 a písemné zkratky. Co všechno ale můžeme do šedé popelnice vyhodit? S klidem se můžeme tímto způsobem zbavit plechovek, fólií, hliníkových obalů a víček od potravin, hřebíků, trubek, příborů, nádobek od antiperspirantů a mnoho dalších celokovových předmětů a součástí. Podmínkou je, že vyhozené předměty musejí být čisté. Recyklací železného šrotu šetříme spotřebu vody, energie a primárních zdrojů.
Odpadky u kontejneru
Baterie
Baterie rozhodně nevyhazujte do komunálního odpadu. Po nahromadění většího množství použitých baterií určených k vyhození je odneseme na speciální místo zpětného odběru. Toto místo může být například v obchodním domě, ve škole, v obchodě s elektrem a podobně. Kde se nejbližší sběrný dvůr nachází se můžeme dovědět na internetu nebo se poptat ve svém okolí. Další možností, jak se použitých baterií zbavit jsou speciální kontejnery na baterie, které poslední dobou vznikají. Recyklací se z nich získají kovonosné suroviny, které se dále využijí.
Kosmetika
Většina lahviček, dóziček a dalších nejrůznějších obalů od kosmetiky jsou plastová a můžeme je tak třídit. Problémem může být požadavek na čistotu. Pokud lahvička nejde zcela umýt, zkuste jí vytřít ubrouskem. Když ani to nepomůže, můžete použít saponát. Je důležité, aby byla lahvička od kosmetiky odmaštěna, i malé množství mastnoty totiž recyklaci brání.
Symbol recyklace
Hračky
Co s hračkami poté, co milovaný potomek vyrostl? Většina hraček se obvykle samozřejmě daruje a dělají radost dalším dětem. Kam ale vyhodit ty, které již darovat nelze? Plyšová zvířátka najdou svůj domov v kontejneru na textil. Ne každý to ale umožňuje, řiďte se proto podle nálepek s instrukcemi na daném kontejneru. Roboti, vláčky a další hračky s elektronickými součástkami se stávají elektroodpadem.