Web

Seznámení online dnes frčí

Statistiky ukazují, že asi třetina párů se v této době poprvé potkává na internetu. Online seznamka je možností poznat lidi, které bychom asi jinak potkali jen stěží.  Existuje ale několik pravidel, která bychom měli dodržovat.

muž a mobil


1.       Být upřímní

Lhaní se nikdy nevyplácí. I když se popíšeme v hezčím světle, než jsme, jednoho dne, budeme muset s pravdou ven. A pak může přijít velké zklamání. Z jedné či druhé strany.

 


2.       Být opatrní

Z nabídek a odpovědí vybírat protějšky vždycky velmi obezřetně. Pamatujte si, že ne všichni to myslí upřímně, tak ať nenaletíte nějakému podvodníkovi či podvodnici.

 


3.       Pište si jen chvilku

Nemá cenu si dlouhodobě psát a dělat si iluze, které se pak při prvním setkání mohou rozplynout. Naděje je krásná věc, ale ztratit ji, pak bolí dvojnásobně. Lepší je vždy, pokud vás ten, s kterým si píšete, zaujal tak, že byste se s ním rádi setkali někde u kávy, tak to udělejte, pokud možno, co nejdříve. Osobní setkání většinou rozhodne, zda to mezi vámi zajiskří nebo aspoň vás bude stát za to, vidět se i příště.

 


4.       Nenapovídat toho o sobě příliš

Na toto si dejte speciální pozor, dokud nevíte, kdo se nachází na druhé straně vaší komunikace. Méně je někdy více, a až se budete znát tak, že bude mezi vámi důvěra, tak teprve potom se rozpovídejte.

žena a PC


5.       Nenechejte se ovládat

I v online komunikaci buďte sám/sama sebou a nikým se nenechejte manipulovat.  Je mnoho případů, které dopadnou dobře, ale jsou i ti, kterým pak zůstanou jen oči pro pláč. I když vše mezi vámi vypadá růžově, pořád někde vzadu v hlavě vám musí blikat červená kontrolka a upozorňovat vás, že opatrnosti nikdy není nazbyt.

 

Odborníci, kteří se zabývají vztahovou problematikou, předpokládají, že v budoucnu bude v životě člověka převládat více kratších vztahů před jedním dlouhým. Pouze necelých 28 % lidí věří na lásku na celý život.  A pokud absolvujete pár setkání a ten pravý, či ta pravá pořád nikde, nevzdávejte to. Každý kontakt je pro vás zkušeností, ať již dobrou či špatnou. A ještě jedna rada, pokud se na společnou kávu ještě necítíte, tak zvolte jako mezičlánek mezi kontaktem online a naživo, ještě telefonování. Mluvení spolu v telefonu je intimnější, a pokud bude vám oběma příjemné, je už docela velký předpoklad, že i vaše budoucí rande nedopadne fiaskem.