Nezařazené

Na kolik Vás vyjde „hodinový manžel“

Hodinový manžel je pojem, který se u nás rozmohl až v poslední době, dříve žena, i když neměla zrovna zručného manžela, na výměnu žárovky požádala souseda, na náročnější opravy v bytě nebo v domě volala řemeslníky, ti však vyjdou i dnes poměrně draho.

Jaké služby Vám může hodinový manžel nabídnout:
Jistě si každá romantická duše představí krásně rostlého mladého muže, který k Vám přijede oblečený „jen napůl“ a splní Vám všechna přání, i ta, která nejsou řemeslného rázu.

Realita je však trošku jiná, je to ve skutečnosti normální člověk, který je opravdu zručný (zpravidla se dříve nějakému řemeslu věnoval), a v bytě či domě Vám opravdu opraví skutečně vše – vymění žárovky (správný hodinový manžel ještě doporučí např. vhodné, úspornější, pokud máte ještě stále klasické), spraví kapající kohoutek, dvířka u skříně, složí Vám dohromady nábytek, s kterým si, i když máte plánek, nevíte prostě rady, vymění zámky, odpady, pověsí obrazy, položí lino, zkrátka vše, na co si vzpomenete. Někteří hodinoví manželé mají v nabídce i zahradnické práce – natřou Vám plot, posekají trávu, naštípou dřevo apod.

Většina z nich Vám zvládne v bytě udělat veškeré drobnější instalatérské práce, malířské práce, lakýrnické práce, někteří zvládnou i zednické a obkladačské práce, na služby, které je schopen poskytnout, je dobré se informovat již při telefonátu, někteří se věnují jen drobným opravám, a druhá skupina z nich si troufne i na náročnější práce.

Na kolik Vás hodinový manžel vyjde:
–        většinou mívají základní hodinovou sazbu, a to ať už se bude jednat o jakoukoli opravu či práci – pohybuje se v rozmezí 200-300 korun za hodinu, např. v Praze počítejte spíše s tou horní sazbou, na rozdíl od Plzně, tam je to méně.
–        za každou další započatou půlhodinu Vám hodinový manžel „naúčtuje“ kolem stokoruny
–        k tomu si připočítejte náklady na dopravu – zhruba se pohybují kolem 200 korun a náklady na materiál, to už bude dáno typem služby, jaký od něj budete požadovat
–        pokud si hodinového manžela budete nuceni zavolat ve večerních hodinách, počítejte s příplatkem, zpravidla je to+50% hodinové sazby
–        také pokud po svém hodinovém manželovi budete chtít nějaké speciální práce (stále máme na mysli řemeslnické), počítejte s příplatkem.