Web

Možnosti pro založení firmy

V tomto případě se nabízí hned několik možností. Záleží na každé podnikající osobě, pro kterou variantu se rozhodne. Samozřejmě pro každého je efektivním řešením jiná alternativa. Každopádně podstatný význam rozhodně má i název, jak se bude vaše společnost jmenovat.

siluety hierarchie.jpg

Zvolit či vymyslet název a potažmo projektu je celkem složitou záležitostí. Je zapotřebí si dát pozor hned na několik faktů. Mějte na paměti, že do jisté míry jste omezeni zákonem, kde je dáno, že název nemůže být totožný či zaměnitelný s názvem již jiné podnikající společnosti na území České republiky a nemůže působit klamavým dojmem. Jestli váš název již existuje, si lze ověřit v obchodním rejstříku.

nastartovat kariéru.jpg

V dnešním moderním online světě je ihned po zákonem stanoveném pravidlu nejdůležitější záležitostí doména. Najít pro název vaší společnosti volnou doménu. Převážná většina je již obsazená. Každopádně je dobré se řídit obecnými pravidly při tvorbě názvu. Mějte na paměti, že název by měl být jasný a ideálně jednoslovný, dobře zapamatovatelný, stejně tak i zároveň lehce vyslovovatelný, být originální, odlišující se od konkurence. Zároveň by měl dostatečně vyjádřit podstatu vaší podnikatelské činnosti a potenciálně být rozšiřitelný i na další segmenty.

hodiny nad hlavami.png

Jak na to aneb jaké varianty se nabízí?

Nejjednodušší je nechat vše na právní kanceláři nebo zvolit specializovanou společnost, která se postará o vše náležející i potřebné pro založení firmy a vy tak ušetříte nejen váš drahocenný čas. V takovém případě se o nic nemusíte starat. Předností zajisté je, že vše lze provést na dálku či během pouhé jedné schůzky. Vyřízení je v co možná nejkratším čase, tj. do pěti dnů.

Nejrychlejším způsobem je sice zakoupení již založené ready-made společnosti, kde si však nelze vybírat. Rovněž si můžete společnost založit vlastními silami. Záleží na každém, čemu dá přednost.