Peníze

Máme nechávat peníze v bance?

Patříte k lidem, kteří na banky nedají dopustit? Ano, jistě je pravda, že se nám o peníze jistým způsobem postarají. Dá se také říci, že je zde máme také v bezpečí. Není pravděpodobné, že by nějaká banka zkrachovala a člověk by přišel o vše. V dnešní době jsou pořádně pojištěné, takže toho se bát nemusíme. Je potřeba si uvědomit, že i přes malé úročení je mnohem lepší mít peníze zde, než je nechávat někde schované doma, protože tam je mnohem větší riziko odcizení a krádeže financí.
 Pokladnička a eura
Na druhé straně je potřeba říci, že banka s vašimi penězi nakládá a vlastně vám z toho nic neplatí. Úrok, který je připisovaný je opravdu velice malý. Hodně lidí zde má svoje finance jen proto, protože nemají jinou možnost nebo neví, jak peníze zhodnotit. Kdo se trošku zajímá o bankovní sektor, tak má jistě přehled o možnostech, které v současné době jsou na trhu. Ano, některé z nich poskytují trochu vyšší částku, kterou měsíčně dostanete. Nicméně pokud je něco takového inzerováno v reklamě, tak je potřeba si podrobně pročíst podmínky této akce. Často totiž úročení je omezeno určitou částkou, kterou buď musíte vložit nebo jiná varianta, kdy do takové částky můžete mít lepší podmínky a od nějaké částky už zase standardní. Určitě se na všechno také zeptejte, ať nejste překvapeni. Banky mohou mít i v klasickém sazebníku různé podmínky pro úročení peněz, určitě si je prostudujte. Nedejte pouze na sliby, které dostanete, protože sliby jsou často chyby.
Muž drží v ruce prasátko (pokladničku)
Nejlepší variantou je investovat peníze do nemovitostí a pozemků. Proč? Pozemků pro stavby dnes není zrovna moc, takže se zde dostanete na super peníze za projde. A co se týká bytů? Pokud budete mít penze na to, koupit si byt třeba v Brně nebo v Praze, tak ho následně můžete pronajímat a mít pořád příjem ve formě nájmu.
 
Ještě je jedna otázka, jestli si vybírat banky dle názvu. Pokud se týká ukládání peněz, tak si myslím, že v tom relativně není rozdíl. Osobně bych upřednostňoval banky, kde nemáte žádné zbytečné poplatky. Na to si také dávejte pozor, ať za to, že máte peníze uložené například na spořícím účtu ještě nemusíte něco doplácet. Můžou to být malé částky, ale proč zbytečně dávat, když není potřeba. Záleží jen na vašem rozhodnutí, k jaké bance se přidáte.