Nezařazené

KŘEČEK JE I PRO DOSPĚLÉ

Křeček, není pro ty, co si myslí, že je to pravé „první“ zvířátko pro děti k chovu. Malá chlupatá kulička, která jako každý živý tvor cítí bolest, hlad, žízeň, ale i má potřebu, aby se jím někdo zaobíral.
Je mi líto těch, kteří díky nezodpovědnému chování svých majitelů přišli o život. Není pravda, že když si křeček odnáší zásoby, že je přes den nejí a tudíž není potřeba mu dávat častěji jídlo. On totiž pořád nespí. Nejen že se s chutí pustí do jídla, když se vzbudí, ale také chodí z domečku ven a chodí se vyčurat do místa, které si sám určil jako záchod.
křeček v akvárku
Je to zvíře tak malé, že děti mnohdy neodolají pokušení a tajně ho v kapse vezmou ven. Pak se domů navracejí s pláčem, že mají děravou kapsu a prcek je fuč.
Umíte si představit, že přijde někdo velký, vezme vaše dítě, protože se mu zdá roztomilé a nechá ho pohybovat mezi pro něj nebezpečnými věcmi?
Přesně tak to děti a mnohdy i jejich rodiče se smíchem dělají se zvířaty, protože mají pocit, že zvíře je, zkrátka, JEN zvíře.
Přitom každý, kdo si pořídí jakékoli zvíře, by měl být člověk, který má v sobě lásku, odpovědnost a chuť starat se.
křeček v ruce
Jdete do zverimexu pořídit si malého křečka. Už dopředu musíte vědět, jak se o něj starat, čím ho krmit, v jakém prostředí se má pohybovat a také, jak ho ochočit.
Je to dost těžké, protože každý má jinou povahu. Nejvíce se ale osvědčilo, přijít s malou přepravkou na hlodavce a v ní mít kromě trochy podestýlky a sena, papíry s pachem toho, kdo se o něj bude starat.
Než jdete ven, párkrát si přejedete každým papírem po rukách, po krku a zvíře, které bude od začátku cítit pach svého člověka, bude jednodušší ochočit.
Samozřejmě, že nesmí cítit dospělého a pak mu do klece strčí ruce dítě. To by dopadlo i velkým kousancem.
Dospělý by měl vědět, jak s ním zacházet, aby mohl svého potomka poučit.
Někdy se i stává, že rodič se stará a potomek jen přihlíží, protože se díky jednomu kousnutí začne bát.
Přitom důvod rozmrzelosti zvířete mohl být jednoduchý:
Dítě ho odpoledne začne budit, protože si s ním chce hrát. Poučené tohle neudělá.
Každý, kdo se o něj pečlivě stará, ví, že musí počkat, až sám vstane. Také je nutné dohlédnout na to, jestli má křeček vše, co potřebuje. Děti jsou zapomětlivé a nechat ho vyhladovět…
Pokud zemře díky špatnému zacházení, je to tím, že rodiče nedávali pozor na „malého chovatele.“
křeček v konvičce
Netvrdím, že jsou takové všechny děti, ale je jich dost.
Takovým lidem bych nesvěřila ani mouchu.
Jsou ale i tací, co jejich láska k nim trvá až do dospělosti. Nedají na ně dopustit a stále si je pořizují.
Křeček, i když je samotář, má rád, když si může pohovět v ruce páníčka, je veselý, když dostane pamlsek, někdy, když zacítí svého majitele, začne radostně lézt po mřížích a okamžitě vleze do ruky, protože si chce hrát. I když jste byli ještě před chvílí smutní, tohle malé stvoření vás určitě rozveselí.
Je to vlastně zvíře vhodné i pro ty, co jsou přes den v práci, protože svým podvečerním vylézáním jako by říkalo, jsem rád, že už jsi tady a vítám tě.