Nezařazené

Nejdůležitější místnost

Ideální způsob bydlení vždy určuje kuchyň. Tam, kde se připravuje jídlo, kde se při stolování schází pravidelně celá rodina, je i centrum celého jejího dění. Když se stěhujeme do nového bydlení, v první řadě věnujeme pozornost této místnosti – je to ona, kam směřují naše první kroky. Od spokojenosti s kuchyní se odvíjí i spokojenost s obývacím pokojem, s nímž bývá často propojena. Kuchyň vždy byla nejdůležitější střed a srdce celého domova, a to platí dodnes. I když třeba nevaříme každý den, záleží nám na ní a určuje i styl našeho bydlení.
růžová kuchyň
Prostor, vyměřený kuchyni, by tedy měl být vždy perfektně využit a ergonomicky uspořádán. Dá se říci, že jej můžeme rozdělit na několik zón, z nichž každá má určené svoje místo a zároveň  na sebe navzájem navazují:
 
·         ZÓNA ODKLÁDÁNÍ:Je v ní uskladněno veškeré nádobí, sklo i malé elektrospotřebiče. Jsou to tedy různé skříňky, zásuvky či otočné police a prostor v kuchyňské lince. Vše často používané musí být po ruce a musí být zajištěn dostatek místa i pro suroviny a různé potřeby pro vaření.
 spojená kuchyň
·         ZÓNA UMÝVÁNÍ:Představuje hlavně dřez s odkapávací plochou a myčku. Té dáváme přednost před ručním mytím nádobí, neboť nám šetří náš čas i sílu a hlavně spotřebu vody. V této zóně také likvidujeme odpad a dbáme na zvýšenou hygienu.
 
·         ZÓNA VAŘENÍ:Sporák, varná deska, trouba a odsavač par, bez toho se kuchyň samozřejmě neobejde. Vše musí být blízko džezu, protože při vaření vodu stále potřebujeme a nezanedbatelné je dobré osvětlení celé plochy.
 retro hospodyňka
·         ZÓNA PRACOVNÍ:Důležitá je výška pracovní desky, abychom dosáhli na všechna její místa i na dno dřezu a měla by být po stranách mycí zóny i zóny vaření. K této ploše patří i několik zásuvek pro snadné použití elektrických spotřebičů.
 
·         ZÓNA SKLADOVÁNÍ:Tvoří ji dobře větraná skříň pro potraviny nebo špajz a nepostradatelná lednička.