Nezařazené

Udělejte si v tom systém

Každá žena je asi tak trochu posedlá úklidem a snaží se udržet domov neustále v perfektně naklizeném stavu. Bohužel realitu známe všichni a víme, že to je někdy opravdu nemožné. Z toho si samozřejmě nemusíte dělat vrásky. Pokud vás ale neustále rozčiluje vaše okolí, které nerespektuje vaši snahu a naopak ji snad ještě sabotuje, pak je ten správný čas na to, abyste vytvořila úklidový check list, který donutí i vaši rodinu či vaše spolubydlící k tomu, aby udržovali pořádek. Co se týká výchovy dětí k úklidů, tak toto může být správná cesta.
jídelna a obývací pokoj
Vytvořte si seznam povinností, které chcete, aby děti pravidelně vykonávaly a utvořte jim je hezky do jedné tabulky. Abyste předešli hádkám v domácnosti, tak by mělo mít každé dítě jednu svou barvu a vždy po provedení vámi zadaného úkolu si zabarví políčko s datem v seznamu, aby ostatní věděli, že příště už jsou na řadě oni. Takový check list může být i dobrým pomocníkem přímo pro vás. Pokud jste opravdu často ve stresu z toho, že doma ještě nemáte vše hotové a pomalu vám to nedá spát, tak je na čase to změnit. Úklid je dobrá a správná věc, ale být kvůli němu ve stresu už tak správné není. Nikdy nesmíte zapomenout na to, že na tomto světě nejste abyste neustále uklízela, ale proto, abyste si ten svůj život opravdu vychutnala a prožila ho dosyta každý den. Ted‘ ale zase zpět k tomu kontrolnímu seznamu.
modrý koberec
Sepište si všechny práce, které v průběhu týdne pravidelně vykonáváte, anebo chcete vykonávat. Pokud jste i jistá svým rozvrhem a víte přesně, kdy máte kolik času na úklid, tak si klidně vytvořte seznam, ve kterém budete mít přesně určené povinnosti na určitý den v týdnu. Po splnění zadané práce si úkol jednoduše odškrtnete ze seznamu. Budete mít neustále přehled o tom, co je a co naopak není doma hotové a budete v obraze, jak se podle toho zařídit, když má například přijet nečekaná návštěva.