Nezařazené

HOROR jménem nákupy, aneb už zase mám chaos v nákupním seznamu!

Na kontě vám přistála další tučná výplata a Vaše choť vás vybavila igelitovými taškami, většími než rodinné auto, s ošoupaným logem Hruška, Tesco, či Kaufland? Vystrčila vás do nelítostné divočiny, vyzbrojené pouze drátěným nákupním vozíkem, a vy se vyděšeně sami sebe ptáte: “Co teď?”
Adrenalin z vás crčí proudem snad všemi možnými póry a vy pomalu zapomínáte dýchat! Když namítnete, že se v tom chaosu nevyznáte, utne vás vaše drahá polovička slovy, ať neremcáte, nebo budete zase spát na gauči a za trest bez večeře!
Pamatujete se ještě na tu písničku o tom, že doma nemáte nic, kromě komára? Co byste za takovou komáří zabíjačku teď dali!
obchod s potravinami
Chce to hlavně klid a chladnou hlavu!
Když už jste se jednou do toho bludiště regálů dostali, vysekáte se z něho zase ven! Překonáte dokonce i zhoubného Minotaura nekončících front a důchodců, bažících po slevách! Chce to jenom rozvážitCO vlastně kupujetea ZA JAKÝM ÚČELEM to kupujete.

1. Bio nebo ne-Bio?
Tohle je důležitá otázka pro každého z vás, pokud nechcete, aby vás vaše ezoterická manželka umlátila léčivými krystaly.

2. Proč ten chleba/mléko/máslo (rum) věčně dochází?
Co třeba proto, že se jedná o základní spotřební zboží, které konzumujeme prakticky denně? Já nevím jak vy, ale pro mne snídaně bez pořádného dřevorubeckého krajíce chleba s máslem není snídaně!

nákupní košík
3. Důležité je dávat si pozor i na složení!
Taky se vám zdá, že je písmo na zadní straně obalů nákup od nákupu menší a menší? Vyzbrojte se lupou a vrhněte se do akce! Avšak pozor! I tady na vás mohou číhat klamství! Klamavá označení složení, či dokonce data spotřeby mohou být pro člověka dokonce zdraví nebezpečná!
Ale co s tím? A jak se vyznat ve vlastním nákupu? Žádná zaručená formule na to neexistuje, výjimkou je snad již pouze tento článek: . Po jeho přečtení se stanete experty!