Nezařazené

Podnikání v Egyptě

Každý Čech, který se rozhodne vstoupit na egyptský trh, nikdy není dostatečně seznámen se systém ať už vyřizování žádostí nebo všemi byrokratickými metodami, které je potřeba znát, aby každý podnikatel na egyptské půdě opravdu uspěl. Právě kvůli tomu se hodně zdržuje i vyřizování obchodních případů.
pyramidy egypt.jpg
Pokud si myslíte, že odcestujete do arabského světa na týden a vrátíte se s podepsaným kontraktem, pak jste na omylu. Vyřizování totiž trvá mnohdy i roky. Je důležité, abyste si vybudovali důvěru. Egyptská strana se teprve až poté rozhodne, zda změní svého obchodního partnera.
Musíte počítat s tím, že vás po cestě k úspěchu rozhodně potká mnoho bariér.
žlutá propiska.jpg
Egyptský trh je navíc velmi konkurenční a proto hlavně zahraniční firmy vyhledávají vyhlašovatele poptávek a až na samotném místě si teprve upřesňují technické detaily zadání. Často se totiž až při setkání zjistí, že původní zadání vůbec nebylo dostačující.
Určitě vás nepřekvapí ani to, že trh je velmi proměnlivý. To je totiž v dnešní době opravdu všude. České firmy mnohdy bývají dost v šoku, že druhá strana požaduje změny již v dávno dohodnutých podmínkách.
Rozhodně se žádná zahraniční firma neobejde bez dobrého zástupce. Je možné zastupování svěřit i místní firmě. Skvělá je například nabídka Czech Trade, která je v těchto věcech opravdu šikovná.
Možná vás překvapí, že zde nejsou běžné objednávky nebo komunikace pomocí e-mailu. Je to totiž velice omezené.
Místní trh má velké množství rizik, se kterými je nutno počítat, pokud do toho chcete opravdu praštit. Je třeba, abyste byli více opatrní například při zajišťování úhrady dodaného zboží nebo služeb.
deštníky u moře.jpg
Možná vás napadá, jak je to tady vlastně s korupcí, jelikož je v dnešní době skoro všude. Tento fenomén není vnímán jako rozhodující problém, který by nějak závažně omezoval podnikání.
Je ale důležité počítat s tím, že ke konečné ceně budete muset připočítat ještě dodatečné náklady, které bývají okolo 1%.
Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete právě v Egyptě podnikat.